Trzy kroki do uzyskania dobrej pożyczki na samochód

  • Posted on: 24 July 2018
  • By: admijn

Coraz więcej Polaków zmaga się z tym, by spłacać swoje samochody na czas. Liczby, choć wciąż niskie, zdecydowanie rosną. Według najnowszego raportu 60-dniowe opóźnienia w spłacie kredytu w drugim kwartale 2018 r. wzrosły o 7 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Co więcej, oczekujemy teraz wzrostu problemów z płatnością, ponieważ liczba pożyczek od kredytobiorców też wzrasta.

Tutaj rada dla kupujących samochody jest prosta: kiedy kupujesz samochód, upewnij się, że jest to coś, na co cię stać, coś, co naprawdę odpowiada Twojemu budżetowi, w ten sposób nie skończysz jako jedna z tych statystyk.

Aby uzyskać najlepszą ofertę pożyczki, musisz odrobić zadanie domowe. Oto kilka rzeczy, które powinieneś zrobić:

Uzyskaj raport od każdej z trzech głównych agencji raportowania kredytowego. Skorzystaj ze strony internetowej, która została utworzona w tym celu przez rząd.

Chcesz sprawdzić wszystkie trzy, ponieważ nie wiesz, którego z pożyczkodawców użyjesz i chcesz poświęcić czas na naprawienie wszelkich błędów. Jeśli tego nie zrobisz może Cię to kosztować sporo pieniędzy. Kupujący polują na niskie płatności, ale przede wszystkim sprawdź swój wynik kredytowy. Oprocentowanie, które będziesz oferować - jeśli w ogóle będziesz mógł otrzymać pożyczkę - będzie oparte na tym wyniku.

Możesz uzyskać swój wynik kredytowy za darmo z wielu stron. Niektórzy producenci kart kredytowych również go udostępniają. To nie będzie dokładnie ten sam wynik, którego użyje pożyczkodawca, ale da ci dobre pojęcie o tym, gdzie stoisz

Robisz solidny research, żeby dobrze sprzedać swój nowy pojazd, więc dlaczego nie robisz tego samego w odniesieniu do pożyczki, żeby uzyskać najlepszą ofertę? Większość ludzi nie robi tego. Idą do sprzedawcy bez wykonywania żadnych prac domowych.

To znaczy, że masz tarczę namalowaną na plecach – a dealer będzie w nią strzelać wysokimi pożyczkami. Złe rzeczy mogą ci się przydarzyć, jeśli nie przeprowadziłeś swoich badań i nie masz gotówki, zanim zaczniesz kupować samochodów. Ośmiu na dziesięciu nabywców samochodów finansuje się w salonie dealerskim, zgodnie z danymi. Dlaczego? Może to wygoda lub przynęta ze strony reklam, które oferują niezwykle niskie oprocentowanie. Pamiętaj tylko, że te super niskie stawki są przeznaczone tylko dla klientów o doskonałych wynikach kredytowych.

SKOK-i banki lokalne są najlepszym miejscem do rozpoczęcia. Zazwyczaj oferują najlepsze stawki kredytów samochodowych.

Wielu ludzi po prostu zakłada, że ??uzyskują najlepszą stawkę i warunki od dealera, i to jest ostatnie założenie, które powinieneś mieć. Możesz ubiegać się o tę pożyczkę, mieć wszystko skonfigurowane, a następnie wyciągnąć wtyczkę w ostatniej chwili, jeśli oferta sprzedawcy jest lepsza.

Ponieważ samochody stały się droższe, kredyty samochodowe też są większe. Możesz teraz spłacać nowy zestaw kół przez siedem, osiem lub ewentualnie dziewięć lat. Dłuższy okres zmniejsza miesięczną opłatę, ale zwiększa także całkowity koszt.

Na dłuższą metę płacisz więcej, ponieważ te długie pożyczki mają zazwyczaj wysokie oprocentowanie. Aby tego uniknąć, po prostu spróbuj ograniczyć kredyt samochodowy do około 48 miesięcy. To jest optymalna ilość czasu, który powinieneś zapłacić za swój samochód. Oczywiście obmyślając, czy faktycznie jesteś w stanie sobie na taki okres pozwolić. Jeśli nie – to poczekaj albo zdecyduj się na dłuższy okres.