Marzymy coraz bardziej śmiało

  • Posted on: 21 November 2018
  • By: admijn

Kiedyś marzenia naszych babć ograniczały się do zdrowia, szczęścia w miłości czy w rodzinie. Te bardziej śmiałe marzyły o wakacjach nad morzem czy też remoncie domu. Dziś marzymy inaczej nie da się ukryć, że czasy się zmieniły to i marzenia są inne. Dzisiejsze marzenia zazwyczaj są bardziej materialne niżeli kiedyś, choć zdarzają się i marzenia bardzo niecodzienne. Nie boimy się ich realizować i uparcie dążyć do celu. Sposobów na te przyziemne marzenia i ich realizację jest wiele. Jedni pożyczają, inni żyją chwilą całą wypłatę inwestując w cel, a jeszcze inni decydują się trochę przyoszczędzić by, choć później to bez żadnych zobowiązań cieszyć się sukcesem.

Czy oszczędzanie musi oznaczać „zaciskanie pasa”?

Wielu z nas oszczędzanie kojarzy z jednym pojęciem zaciskanie pasa, czyli nic innego jak odmawianie sobie wielu nie zawsze koniecznie potrzebnych rzeczy czy wydatków. Jest w tym trochę prawdy, choć nie tak do końca. Na to by zaoszczędzić jest wiele sposobów i nie zawsze konieczne jest odmawianie sobie wszystkiego. Ilu ludzi tyle sposobów na odkładanie pieniędzy. Jedni rezygnują z czegoś inni każde drobne wsypują do skarbonki, by, gdy będzie pełna rozbić ją z sukcesem, a jeszcze inni wybierają oszczędzanie z pomocą banku. Jak to możliwe? Bardzo prosto. Jakiś czas temu na rynku pojawił się jeden z hitowych w tej chwili produktów bankowych, jakim jest konto oszczędnościowe. Pozwalające na oprocentowanie już niewielkich pieniędzy, które znajdują się właśnie na nim. Dodatkowo mamy do nich stały dostęp, a kwota dostępna na rachunku pracuje na nasz zarobek. Choć są to niewielkie procenty to potrafią z biegiem czasu ukształtować się w całkiem pokaźną sumkę. Ci odważniejsi i mający do dyspozycji większą kwotę decydują się na wpłacenie jej na lokatę bankową. Ta charakteryzuje się kilkoma standardami. Jednym z nich jest posiadanie wymaganej kwoty minimalnej przez bank. Wiele z nich pozwala na stworzenie lokaty już na kapitale sięgającym ok 500 zł. Określona kwota ląduje na lokacie i przez czas wyznaczony w umowie pracuje na nasze wzbogacenie. Lokaty to forma oszczędzania za sprawą oprocentowania. Zazwyczaj jest ono liczone w stosunku rocznym. Czyli wpłacając kwotę X po upływie określonego czasu lokaty wypłacamy kwotę X wzbogaconą o zarobek z procentów, czyli Y. Więc na rękę otrzymujemy XY. Ale uwaga! By wypłacić pieniądze wzbogacone o procent musi minąć określony czas w innym wypadku możemy wypłacić tylko i wyłącznie kapitał początkowy, czyli X.

Większa gotówka potrzebuje dobrego inwestowania

Przypływ większej gotówki to coś, o czym marzy każdy z nas. Zazwyczaj ta wizja pozostaje tylko i wyłącznie marzeniem, ale gdy jednak nam się trafi spełnić to marzenie warto pomyśleć, co z nim zrobić by nie stracić, a zarobić. Pieniądze to rzecz, która jak wiele innych powinny na siebie pracować. Możemy je zainwestować i liczyć na szybkie wzbogacenie się i powielenie majątku. Jednak z inwestycjami już tak jest, że nie zawsze kończą się one dobrze, a tajemnicą nie jest, że każda niesie za sobą jakieś ryzyko. Gdy nie lubimy ryzykować, a chcemy trochę zarobić na naszym majątku to właśnie lokaty czy też konta oszczędnościowe mogą okazać się dobrym rozwiązaniem. Nie ponosimy żadnego ryzyka utraty pieniędzy, a dodatkowo możemy się wzbogacić. W zasadzie jedyny minus to taki, że gdy wypłacimy pieniądze przed końcem umowy (dot. lokat) to nie otrzymamy procentu, a jedynie kapitał początkowy. Jednak tak czy siak nie tracimy nic. Ponadto już niewielkie kwoty możemy ulokować w banku czekając na zysk z ich oprocentowania. To sposoby znane od dawna, które nigdy nie zawiodły w świecie oszczędzania.