Kredytobiorcy i ekonomiczna symbioza

  • Posted on: 23 March 2016
  • By: admijn

Na początek powinniśmy sobie wyjaśnić jak postrzegać sformułowanie, ekonomiczna symbioza. Oczywiście sama nazwa bardzo wiele nam mówi, nie mniej jednak kilka słów wyjaśnienia. Symbioza to znaczy, że każda strona zyskuje, ekonomiczna symbioza to określenie stanu, w którym każda strona czerpie profity ekonomiczne, zyski pieniężne i tak dalej, i tak dalej. Teraz, co z tym wspólnego maja kredytobiorcy, a no mają bardzo wiele wspólnego. Kredytobiorca sięgając po kredyt gotówkowy, otrzymuje dodatkowe pieniądze z tytułu przyznanego kredytu gotówkowego, dzięki tym pieniądzom może działać. Może zakupić nowy samochód dostawczy czy osobowy, może dokonać postępu we własnej firmie, tak by ta przynosiła jeszcze większe zyski, kredytobiorca może przeprowadzić remont domu czy mieszkania, można wiele, a co kredytobiorca to inne potrzeby, plany i marzenia. Ważne jest to, że dzieżki kredytom gotówkowym, Polacy mogą realizować plany, których nie byli by w stanie realizować gdyby nie właśnie kredyt gotówkowy. Takie o to profity czerpią kredytobiorcy za pośrednictwem, kredytu gotówkowego. Teraz, jaka jest druga strona, która czerpie korzyści i która wchodzi w skład tej ekonomicznej symbiozy?

Druga strona to oczywiście instytucje bankowe, które przecież owych kredytów gotówkowych udzielają. A skoro je udzielają to znaczy, że muszą mieć w tym jakieś korzyści, gdyby ich nie miały to za pewne nie udzielałyby owych gotówkowych kredytów. Banki udzielając kredytu, udzielają go na konkretny procent. Czyli w realny sposób zarabiają na udzielaniu kredytów. Dzięki zarobionym pieniądzom mogą udzielać kolejne kredyty gotówkowe, ale i bez gotówkowe, mogą stabilnie funkcjonować, wypłacać pieniądze z lokat bankowych i tak dalej, i tak dalej. Widzimy jasno, że instytucje bankowe także czerpią wyraźne korzyści na kredytach gotówkowych, podobnie jak kredytobiorcy.

Reasumując, możemy wyraźnie napisać, że kredyty gotówkowe, są źródłem ekonomicznej symbiozy, na której, korzystają banki i kredytobiorcy, którzy zdecydują się sięgnąć, po te właśnie kredyty. Dlatego, od dziś pamiętajmy, że opłaca się sięgać po kredyty gotówkowe, ponieważ one są po to by nam pomagać w rozwiązywaniu wielu życiowych sytuacji.