Kredyt gotówkowy – to musisz wiedzieć.

  • Posted on: 26 March 2019
  • By: admijn

Kredyt gotówkowy jest bardzo popularnym produktem finansowym. Można go otrzymać stosunkowo łatwo, a co najważniejsze, możemy go przeznaczyć na dowolny cel. W przypadku gdy nagle potrzebujemy większej ilości gotówki pozostaje nam jedynie udać się do banku i zapytać o korzystny kredyt gotówkowy. Zanim jednak udamy się do placówki, warto się trochę przygotować, zobacz na stronie http://www.dobrykredycik.com.pl/ jak mądrze podejść do tego tematu.

Ile chcesz pożyczyć?

Najważniejsze pytanie, jakie musimy sobie zadać przed zaciągnięciem kredytu, to ile gotówki jest nam naprawdę potrzebne. Nie rzucajmy się na jak największy kredyt jeśli nie jest on nam niezbędny. Im wyższy kredyt tym również jego koszty będą wyższe. Nie ma więc sensu zadłużać się na kwotę, która w rzeczywistości nie jest nam potrzebna. Warto wszystko dobrze przekalkulować i pożyczyć tyle ile faktycznie potrzebujemy.

Jak szukać dobrej oferty kredytowej?

Największa szansa na atrakcyjną ofertę kredytową jest w banku w którym posiadamy konto osobiste, albo wcześniej już korzystaliśmy z kredytu. Można powiedzieć, że bank nas zna, wie że jesteśmy wiarygodnym klientem i warto pożyczyć nam pieniądze. Dlatego też może nas docenić atrakcyjnymi warunkami kredytowymi. Często też w banku w którym posiadamy konto formalności mogą być mniejsze, gdyż bank nie wymaga na przykład zaświadczenia o zarobkach. Doceniając lojalnych klientów możemy oczekiwać, że bank zaoferuje nam niższe oprocentowanie albo prowizję. Oczywiście i tak warto porównać ofertę z ofertami innych banków, aby mieć pewność że dobrze wybraliśmy.

Okres kredytowania.

Jak wiadomo, im dłuższy okres kredytowania, tym większe odsetki będziemy musieli spłacić. Dlatego trzeba zastanowić się na czym najbardziej nam zależy. Jeśli chcemy płacić niską ratę rozłożoną na dłuższy okres, to musimy się liczyć z wyższymi odsetkami. Jeśli natomiast możemy spłacać wyższą ratę, to zobowiązanie będzie rozłożone na krótszy okres, a tym samym zapłacimy mniej odsetek.

Ubezpieczenie kredytu.

Nieszczęśliwe zdarzenia losowe to coś co każdemu może się przydarzyć. Wypadek, choroba, czy utrata pracy powodują, że możemy mieć problem ze spłatą miesięcznej raty. Dlatego banki oferują wraz z kredytem pakiety ubezpieczeń. Jest to jednak drogi produkt i warto przeanalizować czy opłaca się z niego skorzystać. Czasami taniej wychodzi ubezpieczenie się w instytucji pozabankowej, która i tak da nam zabezpieczenie od nieszczęśliwych zdarzeń.