Kredyt czy pożyczka?

  • Posted on: 27 May 2019
  • By: admijn

Warto wiedzieć, że zaciąganie kredytu na zakup nowego auta ma sens tylko w przypadku kiedy marzy nam się kupno nowego lub kilkuletniego samochodu. Jeśli planujemy zakup auta starszego, dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka gotówkowa. Po pierwsze pożyczki są nieco niżej oprocentowane, przyznawane na mniejszą kwotę, z czego dużo prościej je spłacić w terminie. Nie musimy obciążać swojego portfela na lata, przez co nie grożą nam konsekwencje wynikające z ich niespłacania. Warto wziąć to pod uwagę, decydując się na wybór najlepszego rozwiązania. Kredyty samochodowe są bowiem produktem przyznawanym na lata a naszym zadaniem jest zwrot całej kwoty w ustalonym terminie.

Zabezpieczenie kredytu istotnym czynnikiem przy zakupie auta
Kredyty samochodowe są dziś bardzo popularnym rozwiązaniem w spełnieniu marzeń o nowym aucie. Są one jednym z najpopularniejszych rodzajów kredytowania w naszym kraju. Aby w prawidłowy sposób zabezpieczyć kredyt samochodowy, korzysta się z tzw. zastawów rejestrowych. Samochód zostaje zarejestrowany w urzędzie rejestrowym a następnie w dowodzie rejestracyjnym umieszczana jest informacja dotycząca wpisu do krajowego rejestru zastawów. Bardzo często stosowanym zabezpieczeniem jest także cesja praw z polisy AC. Kredytobiorcy decydują się również na zastosowanie przewłaszczenia, co w praktyce oznacza mniej więcej tyle, że to bank staje się prawomocnym właścicielem auta. Również bank deponuje kartę pojazdu. Kredyty samochodowe to również spore zobowiązanie na lata. Należy wiec postarać się, aby jak najbardziej obniżyć jego koszty. Warto wiedzieć, że kredyty samochodowe to nie tylko możliwość zakupu nowego auta, ale również pojazdów takich jak jak skutery, kampery, motocykle, traktory, łodzie motorowe czy nawet przyczepy kempingowe. Pod kredyt podlegają również maszyny budowlane.

Wysokość kredytu a zdolności finansowe kredytobiorcy
Kredyty samochodowe, określane również pojęciem kredytów motoryzacyjnych, są przeznaczone przede wszystkim na zakup nowego lub używanego pojazdu. Przyznawane są zarówno przez tradycyjne placówki bankowe jak również przez tzw. autobanki. Te z kolei mają podpisane umowy z salonami samochodowymi znanych marek. Zdarza się jednak, że podejmują współpracę również z popularnymi oddziałami banków. Kredyty samochodowe oferowane przez autobanki są świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań kredytowych. Przede wszystkim ze względu na niższe koszty utrzymania kredytu. Każdy klient ma również możliwość negocjowania stawek. Wszelkie formalności związane z jego otrzymaniem załatwiane są bezpośrednio na miejscu, w salonie konkretnej marki. Kredyty samochodowe są produktem niesamowicie elastycznym w kwestii doboru najbardziej interesującej oferty. Aby wybrać ten najodpowiedniejszy, należy przede wszystkim bardzo dokładnie obliczyć, czy będzie nas stać na jego utrzymanie i regularną spłatę zaległej kwoty. Jeśli przyznana kwota będzie stanowić zbyt duże obciążenie dla naszego domowego budżetu, powinniśmy bardzo poważnie zastanowić się nad nieco niższym kredytem.