W którym banku zaciągnąć kredyt?

  • Posted on: 3 October 2019
  • By: admijn

Propozycje banków dotyczące kredytów to niezwykle szeroka oferta, zresztą zobacz ją sam na NiskaRata.org. Jednakże klienci zainteresowani takimi finansowaniem zazwyczaj zastanawiają się, czy bank, w którym posiadają konto nie przedstawi im atrakcyjniejszej niż inne oferty.

Proponowanie dodatkowych opcji dla swoich klientów to praktyka banków znana od wielu lat. W ten sposób starają się zatrzymać swoich klientów przed migracją do innych banków. Gdy mowa o kredytach gotówkowych, zazwyczaj do takich opcji zalicza się przede wszystkim niższe oprocentowanie zobowiązań czy dodatkowe opcje dla klientów. Obecnie także ci, którzy korzystają z bankowości elektronicznej mogą oczekiwać indywidualnego traktowania przez banki w kwestii doboru odpowiednich ofert kredytowych. Tutaj ma to na celu zachęcie klientów do korzystania z tej właśnie formy dostępu do konta, co dla banków oznacza niższe koszty związane z obsługą klienta. Najczęściej propozycje kredytów dla klientów korzystających z bankowości elektronicznej są ustalane indywidualnie bank wówczas patrzy a konto klienta, przeprowadzane na nim operacje jak również poprzednio zaciągane przez klienta kredyty. Plusem takiego rozwiązania jest to, iż zainteresowany kredytem klient po zapoznaniu się z propozycją banku może ją zaakceptować jednym kliknięciem.

Oczywiście banki starają się także cały czas pozyskiwać nowych klientów, którzy po dobrej obsłudze kredytu pozostaną na dłużej. Dla nich przygotowywane są propozycje, zawierające często ciekawe możliwości, jak na przykład wakacje kredytowe. Obecnie stosuje je coraz więcej banków, a są one korzystne przede wszystkim dla klienta. Odpowiednie regulacje w umowie powodują, że może ona na pewien czas odłożyć spłacanie rat, za co bank nie będzie wyciągał żadnych konsekwencji. Oczywiście wszystkie szczegóły, takie jak czas trwania wakacji czy możliwości dzielenia tego okresu zapisane są w umowie. Ponadto niemal wszystkie banki jasno określają, że taka możliwość jest dostępna dla tych klientów, którzy terminowo regulują swoje zobowiązanie. Bywa, że bank dla swoich klientów przygotowuje nieco dłuższy okres wakacji lub też mogą wystąpić o nie wcześniej niż ci, którzy klientami banku nie byli wcześniej. Warto jednak przed podpisaniem umowy zapoznać się szczegółów z umową, aby uniknąć niespodzianek podczas spłacania zobowiązania. Klienci, aby znaleźć jak najbardziej korzystne dla siebie oferty dokonują coraz częściej ich porównać pod wieloma względami. Dzięki temu mogą udać się do tego banku, który zaoferuje im jak najbardziej dopasowane do ich oczekiwań warunki.